Powrót do listy wpisów
Odwołany lub opóźniony lot Wizz Air - jak uzyskać odszkodowanie?
3 min czytania

Odwołany lub opóźniony lot Wizz Air - jak uzyskać odszkodowanie?

Autor: AirCashBack 22-04-2021

Wizz Air - jak uzyskać odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot?

  1. Zachowaj bilet lub kartę pokładową.
  2. Ustal jaka była oficjalna przyczyna opóźnienia / odwołania lotu.
  3. Sprawdź czy masz szansę na odszkodowanie.
  4. Zadbaj, aby Twoja sprawa się nie przedawniła.
  5. Zgłoś szkodę. Samodzielnie lub z pomocą specjalisty.

 

Kiedy przysługuje odszkodowanie za odowołany lub opóźniony lot Wizz Air?

W przypadku Wizz Air obowiązuje ta sama zasada, jak dla innych linii lotniczych, operujących na terenie Unii Europejskiej. O rekompensatę możesz starać się gdy:

  1. Twój lot jest opóźniony o ponad 3 godziny;
  2. Twój lot został odwołany;
  3. Bez Twojej winy odmówiono Ci wstępu na pokład.

Podstawą prawną ubiegania się o odszkodowanie jest rozporządzenie europejskie WE 261/2004 z dnia 11 lutego 2004 r. Zgodnie z tą regulacją, wysokość odszkodowania uzależniona jest od długości trasy feralnego lotu, liczonej w linii prostej (po tzw. ortodromie) i wynosi:

a) dla lotu na trasie do 1500 km - 250 euro na osobę;

b) dla lotu na trasie od 1500 km do 3500 km (oraz, dla lotu wewnątrz Unii Europejskiej, powyżej 3500 km)  – 400 euro na osobę;

c) dla lotu na trasie powyżej 3500 km (dla lotu, w którym jedno z lotnisk znajduje się poza terenem Unii Europejskiej) – 600 euro na osobę.

 

Jak ubiegać się o odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot od Wizz Air? 

Możesz podjąć próbę samodzielnego uzyskania rekompensaty, wypełniając na stronie Wizz Air stosowny formularz. Miej jednak na uwadze, że jeśli przewoźnik odmówi dobrowolnej wypłaty odszkodowania, do jego skutecznej egzekucji niezbędne może być skierowanie sprawy do sądu (w Polsce lub za granicą). To z kolei wiąże się z koniecznością poniesienia wydatków (opłata za pozew, pomoc prawnika itp.), oraz - w razie przegranej - pokrycia kosztów zastępstwa procesowego (wynagrodzenie prawnika reprezentującego linie lotnicze).

Możesz także skorzystać z pomocy AirCashBack - firmy, która od ponad 8 lat, na terenie całej Europy, skutecznie pomaga w dochodzeniu odszkodowań od linii lotniczych. Decydując się na współpracę z nami, nie ponosisz żadnego finansowego ryzyka - wszelkie niezbędne do poniesienia koszty związane z likwidacją Twojej szkody, bierzemy na siebie. Ponadto, nasze jedyne wynagrodzenie stanowić będzie 25% prowizja, pobierana tylko w razie, gdy nasze starania zakończą się sukcesem tj. kiedy przewoźnik wypłaci należne Ci pieniądze. Na tle konkurencji wyróżnia nas fakt, że nasza prowizja nigdy nie ulega podwyższeniu. Niezależnie od tego, czy Twoja sprawa trafi do sądu, czy nie, zachowa ona swoją przyrzeczoną wysokość tj. 25%. Aby porównać ofertę AirCashBack z innymi wiodącymi firmami, świadczącymi pomoc w dochodzeniu odszkodowań od linii lotniczych, kliknij.

Odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot Wizz Air - warto wiedzieć

Wizz Air to  rejsowe linie lotnicze z siedzibą na Węgrzech, od kilkunastu lat obsługujące pasażerów w Europie Środkowo-Wschodniej, Europie Zachodniej a także w Gruzji, Turcji i Izraelu.

Kod IATA: W6

Kod ICAO: WZZ

Na kanwie naszych doświadczeń z likwidacji szkód, Wizz Air ma opinię rzetelnego przewoźnika, który nie tylko w przystępnej cenie realizuje wysokiej jakości usługi przewozu, ale też szanuje prawa poszkodowanych pasażerów. Prawnicy reprezentujący klientów AirCashBack, wielokrotnie mieli okazję polubownego załatwienia z przedstawicielami Wizz Air spraw spornych, dzięki czemu należne odszkodowania zostawały przez przewoźnika wypłacone bez konieczności ich egzekwowania na drodze sądowej.

Kiedy w związku z sytuacją epidemiczną przewoźnicy spotkali się z bezprecedensową ilością anulacji biletów, Wizz Air zautomatyzował proces zwrotów, proponując swoim klientom dodatkową możliwość zwrotu 120% pierwotnej wartości biletu w postaci punktów na koncie WIZZ. 

Aby dowiedzieć się czy masz szansę na uzyskanie odszkodowania, kliknij poniższy przycisk. Znajdziesz tam krótki formularz, który pozwoli na weryfikację, czy i jakiej wysokości rekompensata może przypaść Ci w udziale.


Udostępnij znajomym